Canik P-120

Updated: Aug 2, 2020


Envanterimizdeki Silahları Tanıyalım / Canik P-120

Poligon Club envanterine kayıtlı silahlar arasında yer alan Samsun Yurt Savunma Sanayii'nin ürettiği 9 mm'lik görev silahı Canik P-120, sadece Türkiye'de değil yurtdışında da övgüler alıyor.

İlk bakışta size tanıdık gelecek olan bu tabanca sizde bir deja vu’ya neden olabilir!

Tahminleriniz doğru! Bu tabanca çeyrek asır kadar önce piyasaya tanıtılan CZ-75’in sevilerek üretilen benzerlerinden biri. Kolluk kuvvetleri için tasarlanan 120 serisine dahil olan P Serisi Polis ve Askeri Teşkilatları için taktik versiyonu olarak geliştirilmiş.. Tasarımın değişmez özelliği olan çelik gövde, iğne bloğu, askeri standartlarda pikatini ray ve ister Tek isterse Tek/Çift tetik mekanizması, serinin standart özellikleri arasında. 17 veya 19 kapasiteli 9 mm ve 12 kapasiteli .40 kalibre opsiyonları bulunan P Serisi, uzun menzil atış kabiliyetine sahip kullanıcıların mutlaka denemesi gereken bir tabanca.

Silahın en büyük özelliği ise yabancı rakiplerinden fiyat olarak oldukça düşük olup teknik nitelikler bakımından hiç de düşük olmaması. Kesenizi zorlamayacak bu tabanca ayrıca pahalı bir silah aldığınız zaman yanında sunulacak nice eklentileri de beraberinde getirmeyi unutmuyor. Boş ağırlığı 930 gr kadar gelen silahın hafifliği ise en çarpıcı özelliklerinden. Böylece görev silahı boyutlarına rağmen gizlenebilir taşıma için de uygun bir seçenek haline gelmiş.

Hafifliğinin yanında 4.7 inçlik namlusu ile birlikte atış yapması gerçekten keyifli bir tabanca. Kütlesi şahlanmayı dengelemek açısından ideal bir değerde olup küçük atış gruplamalarına imkan vermektedir. 6 yiv ve setten oluşan namlusu ise hem kurşun hem de metal gömlekli çekirdeklere uyumlu. Silahın çift hareketli olması sıkı bir kavrama ve horoz hakimiyeti gerektirir. Derin desenlere sahip polimer kabza ile bu sorunu çözmüş olan P-120’nin tetik ağırlığı ise kuruluyken 2.25 kg olup kurulu değilken iki katı kadar.

P-120, buna ek olarak 15’lik şarjörü (ABD’de 19'lük şarjör ile satılıyor) ve krom, siyah ya da cerakote kaplama gibi seçeneklerde sunmakta. Nişangahları ise üç noktalı olup gezi ayarlanabilmektedir.

ÖZELLİKLERİ

  • Yüksek Kapasiteli Şarjör

  • 4-Nokta Emniyet Sistemi (DA/SA)

  • Askeri Standartta Pikatini Ray (MIL-STD-1913)

  • Cerakote ® Kaplama

  • Horoz Isırmasına Karşı Uzatılmış Kuyruk

DA/SA Çift-Hareket/Tek-Hareket

SAO Sadece Tek-Hareket

4 Nokta Emniyet Sistemi

  • İğne Emniyet Bloğu

  • Emniyet Mandalı aktif hale alındığında;

  • Horoz,

  • Tetik,

  • Kapak kilitenir.

Canik P-120'iyi deneme şansı bulamayanları ya da deneyip de aldıkları keyfi tekrar yaşamak isteyenleri Poligon Club'ın eşsiz ortamına davet ediyoruz. Canik P-120 sizi bekliyor!

#atışpoligonu #silaheğitimi #tabanca #PoligonClub #Canik #P120

1,242 views0 comments

Recent Posts

See All
®

Address

Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Kuyu Sok.

No: 42/A, 34387 Şişli

İSTANBUL / TÜRKİYE

T: +90 212 288 38 38

E: info@poligonclub.com

Visit

Information

Social media

SUBSCRIBE TO OUR SITE
Be aware of the campaigns.